Strona internetowa – projekt indywidualny, czy szablon?

29 czerwca 2022 | Mateusz

Skoro tu jesteś, to pewnie zastanawiasz się nad wyborem pomiędzy stroną internetową wykonaną w oparciu o projekt indywidualny, a taką stworzoną na gotowym szablonie. Postaramy się pomóc Ci w dokonaniu właściwego wyboru, wyjaśniając różnice pomiędzy obydwoma rozwiązaniami.

Główną różnicą pomiędzy projektem indywidualnym, szablonem jest cena obu rozwiązań.

Kiedy zdecydować się na wykonanie strony internetowej w oparciu o gotowy szablon?

Szablon idealnie sprawdzi się w przypadku prostych stron internetowych, które pełnią głównie funkcję informacyjną oraz przy małych sklepach internetowych oferujących do 2 500 produktów.

Podyktowane jest to specyfiką szablonów, które muszą posiadać jak największą ilość opcji, aby spełnić oczekiwania szerokiego grona klientów. Ilość opcji w szablonie przekłada się na ilość kodu niezbędnego do ich działania, a im więcej kodu, tym wolniej działa strona internetowa.

Dlatego szablony nie powinny być wykorzystywane przy bardziej rozbudowanych stronach internetowych oraz sklepach. W ich przypadku najlepiej sprawdzi się projekt indywidualny. Jego wykonanie jest oczywiście bardziej pracochłonne, ale istniejące opcje i rozwiązania są dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Przekłada się to na prędkość działania strony, a także jej bezpieczeństwo.

Wierzymy, że kilka powyższych informacji pozwoli Ci dokonać wyboru właściwego rozwiązania dla Twojej strony internetowej.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na stronę internetową wykonaną na szablonie, czy też indywidualnie zaprojektowaną, pamiętaj, że każda strona wykonana w Sky Design działa w oparciu o system zarządzania treścią WordPress. Dzięki temu możesz dowolnie dodawać i edytować treści na stronie.

Jeżeli masz wątpliwości, które rozwiązanie będzie idealne dla Ciebie, skontaktuj się z nami, a my pomożemy wybrać Ci to najlepsze!