Pozycjonowanie SEO

Pozycjonowanie strony internetowej (z angielskiego SEO – Search Engine Optimization) to zbiór działań, które dotyczą stron www i mają za zadanie zwiększenie lub utrzymania poziomu widoczności strony w wyszukiwarkach.

Zobacz numer telefonu 795 010 250
Zobacz adres e-mail biuro@sky-design.pl

Co wpływa na pozycję strony internetowej w wyszukiwarkach?

Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy najpierw wspomnieć o tym, że najpopularniejszą wyszukiwarką w Polsce jest Google (około 95% użytkowników wyszukiwarek!). Na pozycję strony w wyszukiwarce wpływa kilka czynników.

Do najważniejszych należy prawidłowa optymalizacja strony oraz znajdujących się na niej treści. Z kolei równie istotnym elementem jest ciągłe usprawnianie działania witryny. Do tej części zaliczamy m.in. zwiększanie szybkości ładowania się strony, prace wewnętrzne bezpośrednio w kodzie strony, czy też poprawne wyświetlanie się strony na urządzeniach mobilnych.

Dodatkowo na pozycję strony w wyszukiwarkach wpływają linki – zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Dzięki prawidłowo pozyskanym linkom z wartościowych stron można podnieść pozycję strony.

Czy da się zrobić to szybko i dobrze?

Nie. Można zrobić to albo szybko (i jeszcze szybciej spaść), albo dobrze. My preferujemy drugie rozwiązanie. Nie znaczy to jednak, że pierwsze efekty zobaczysz dopiero po roku! Zależnie od branży i konkurencji, zwykle pierwsze wyniki i wzrosty widać po miesiącu naszych działań.

Jednak warto pamiętać, że tylko połączenie wymienionych przez nas wcześniej działań przyniesie wymierne, długofalowe elementy. Zaniedbanie któregoś z elementów może sprawić, że strona szybko zacznie spadać w wynikach, nawet jeśli najpierw był wzrost. Dla nas kluczowe jest to, aby Twoja strona stabilnie wzrastała w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu jej pozycja utrzyma się na dłużej.

Jakie znaczenie ma pozycjonowanie SEO dla stron?

Dzięki wysokim pozycjom w wyszukiwarkach, strona ma szansę dotrzeć do większej ilości potencjalnych klientów. Dla nas celem nigdy nie jest TOP 50! Zawsze celujemy najpierw w TOP 10, a potem oczywiście w numer 1!

I robimy to nie bez przyczyny – według statystyk Google ponad 50% użytkowników nie przechodzi na drugą stronę wyników wyszukiwania. Dlatego największą szansę na to, że Twoją stronę zobaczy potencjalny nowy klient masz, gdy strona znajduje się w TOP 10 wyników wyszukiwania.

Dzięki dobrej widoczności strony lub sklepu internetowego zwiększasz również widoczność swojej marki.

W jaki sposób treści wpływają na pozycjonowanie?

Wysokiej jakości, merytoryczne i przede wszystkim przydatne dla Twoich klientów treści są bardzo ważnym elementem przy pozycjonowaniu. Warto pamiętać, aby nigdy nie powielać treści – szczególnie takich, do których nie ma się praw autorskich! To prosty sposób, aby w ogóle przestać pojawiać się w wynikach wyszukiwarek.

Dzięki oryginalnym i poprawnie napisanym treściom na stronie internetowej można znacząco wspomóc pozycję strony. Szczególnie, gdy w grę wchodzą istotne dla firmy słowa kluczowe, które pozwalają na pozyskanie wartościowych klientów. Zawsze dbamy o to, aby użyte przez nas słowa kluczowe były dopasowane do tematyki treści, a przy tym były tym, co wyszukują Twoi klienci. Zwracamy uwagę na sezonowość branż i dopasowujemy do nich tematykę treści.

Pakiet SEO SimplePakiet SEO BuisnessPakiet SEO Professional
Koszt miesięczny 725,00 zł netto / mies.1 350,00 zł netto / mies.1 925,00 zł netto / mies.
Ilość pozyskanych linków 2 / mies.5 / mies.10 / mies.
Ilość przygotowanych artykułów blogowych1 / mies.2 / mies.2 / mies.
Czas optymalizacji witryny 3h / mies.5h / mies.8h / mies.
Implementacja Google Analytics
Implementacja Google Search Console
Raport miesięczny

*Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par.1 K.C. i mają jedynie charakter informacyjny. Wycena usługi zależna jest od rodzaju prowadzonej działalności, wielkości projektu, czasu realizacji oraz wytycznych dostarczonych przez klienta.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Wciąż zastanawiasz się jak rozwinąć swój biznes w internecie? Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci ustalić najlepsze możliwe rozwiązanie dla Twojej firmy!

Zadzwoń

Zobacz numer telefonu 795 010 250

Napisz

Zobacz adres e-mail biuro@sky-design.pl